biostima.pl

Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj naturalnych produktów
Menu

Dlaczego Biostima?

Nie zapomnij użyć kodu RABAT10 dla ekstra rabatu! 🎁

Kup w przeciągu:

Depresja

Witaminy i suplementy na depresję to naturalne wsparcie w trakcie walki z tą dolegliwością. Chociaż nie mogą w pełni zastąpić wizyty u specjalisty, to jednak zaopatrują organizm w składniki, których niedobory często towarzyszą pogorszonemu samopoczuciu. W preparatach na depresję znajdują się m.in. witaminy z grupy B, witamina D3, kwasy tłuszczowe omega-3, substancje czynne w postaci alg chlorella, korzenia maca, berberyny. Gdy także doskwierają Ci brak energii, obniżony nastrój, ospałość, wypróbuj witaminy i suplementy diety na depresję dostępne w sklepie Biostima!

ForMeds B12 W Proszku ForMeds B12 W Proszku
Producent: ForMeds
Cena:

31,99 zł

szt.
zobacz więcej
UNS Alcar 550 mg 90 kaps. UNS Alcar 550 mg 90 kaps.
Producent: UNS
Cena:

75,00 zł

szt.
zobacz więcej
ECOBLIK Dziurawiec EKO 100 g ECOBLIK Dziurawiec EKO 100 g
Producent: EcoBlik
Cena:

11,42 zł

szt.
zobacz więcej
ECOBLIK Melisa EKO 80 g ECOBLIK Melisa EKO 80 g
Producent: EcoBlik
Cena:

11,42 zł

szt.
zobacz więcej
SWANSON Ashwagandha 450 mg 100 kaps. SWANSON Ashwagandha 450 mg 100 kaps.
Producent: Swanson
Cena:

17,52 zł

Cena regularna: 21,52 zł

Najniższa cena: 18,53 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!
SWANSON Gotu Kola 100 mg 120 kaps. SWANSON Gotu Kola 100 mg 120 kaps.
Producent: Swanson
Cena:

42,40 zł

Cena regularna: 46,19 zł

Najniższa cena: 44,82 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!
SWANSON Gotu Kola 435 mg 60 kaps. SWANSON Gotu Kola 435 mg 60 kaps.
Producent: Swanson
Cena:

12,28 zł

Cena regularna: 13,38 zł

Najniższa cena: 12,69 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!

Depresja - informacje

Depresja uznawana jest za jedną z chorób cywilizacyjnych, które dotykają osób na całym świecie. Co pomaga na zaburzenia depresyjne? Poza profesjonalną pomocą ze strony psychologa lub psychiatry coraz częściej mówi się o dużym znaczeniu właściwej diety i suplementacji. Wynika to z faktu, że brak witamin, minerałów i innych ważnych dla układu nerwowego substancji może powodować niewłaściwe wydzielanie i działanie neuroprzekaźników, co prowadzi do pogorszenia samopoczucia.

Depresja – przyczyny, objawy, leczenie

Pod pojęciem depresji znajduje się zespół zaburzeń psychicznych, które charakteryzują się obniżonym nastrojem, zmęczeniem, trudnościami w przeżywaniu radości, a także objawami somatycznymi - zaburzeniami snu wywołanymi przez niepokój i braki melatoniny, zmniejszeniem apetytu, spowolnieniem psychoruchowym. Depresja może prowadzić również do myśli i prób samobójczych.

Badacze wskazują, że pod względem biologicznym depresja jest najprawdopodobniej zaburzeniem neuroprzekaźnictwa w ośrodkowym układzie nerwowym. Skupia się ono na nieprawidłowym przekaźnictwie hormonów serotoniny, dopaminy i noradrenaliny.

Objawy depresyjne mogą być wywołane przez różne dolegliwości:

 • Zaburzenia psychiczne jak zaburzenia lękowe, schizofrenia, zaburzenia osobowości.
 • Choroby tarczycy, zwłaszcza niedoczynność tarczycy oraz choroba Hashimoto.
 • Zaburzenia hormonalne, między innymi stan po ciąży (depresja poporodowa), menopauza u kobiet, stosowanie pigułek antykoncepcyjnych.
 • Niedobór witamin, minerałów i innych składników, które mogą wywoływać inne schorzenia jak anemia.
 • Pozostałe dolegliwości - borelioza, chore jelita, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, choroby nowotworowe.
 • Duże znaczenie mają również czynniki psychospołeczne, w tym sytuacja rodzinna, zawodowa, których efektem może być załamanie nerwowe. Dziś coraz częściej opisywana jest też zależność koronawirus a depresja - strach przed zakażeniem koronawirusem, społeczna izolacja, niepewność związana z przyszłością.

Jak długo można chorować na depresję?

Brak leczenia może powodować utrzymywanie się objawów przez wiele lat.

Jak pomóc osobie chorej na depresję?

Poza sugestią wizyty u specjalisty warto także pamiętać o pomocy w codziennych czynnościach, wsparciu psychicznym. Dodatkową podporą mogą być suplementy na depresję zawierające substancje aktywne poprawiające samopoczucie.

Suplementy na depresję

Metaanaliza, która została opublikowana w American Journal of Psychiatry, potwierdza, że właściwa dieta oraz suplementacja mają duże znaczenie w terapii obniżonego nastroju. Wykazała ona, że kwasy tłuszczowe omega-3 oraz witamina D3 wspomagają działanie leków przeciwdepresyjnych. Istnieją również inne badania wskazujące na efektywność stosowania suplementów w terapii depresji.

Minerały i witaminy na depresję, ekstrakty roślinne, zioła, a także inne składniki aktywne są zatem wskazane u osób, które chciałyby poprawić swoje samopoczucie w przebiegu zaburzeń depresyjnych.

Suplementy na depresję można zakupić bez recepty. To preparaty bez skutków ubocznych, gdy stosowane są według zaleceń producenta. Dawkowanie powinno odbywać się zgodnie ze wskazaniami. Nie należy zażywać ich w przypadku wystąpienia przeciwwskazań, na przykład jak alergia na składniki preparatu. Suplementy nie mogą również zastępować zbilansowanej diety.

Sprawdź naturalne preparaty na depresję

Witaminy i minerały na depresję

Niedobory witamin i minerałów powodują zaburzenia pracy układu nerwowego.

Przez to mogą wywoływać nieprawidłowe wydzielanie i funkcjonowanie neuroprzekaźników. Braki niektórych witamin i minerałów są często diagnozowane u osób ze stanami depresyjnymi. Jakie witaminy i minerały warto stosować na depresję?

Witamina D3

Zależność witamina d3 a depresja została udowodniona w badaniach naukowych. Optymalny poziom witaminy D ma duże znaczenie dla prawidłowej pracy mózgu.

Niedobór D3 zwiększa ryzyko pojawienia się obniżonego nastroju, a także sezonowego zaburzenia afektywnego (SAD), które najczęściej pojawia się jesienią i zimą. Rozwiązaniem jest suplementacja witaminy D3 w odpowiednich dawkach, na przykład 1000-2000 jednostek dziennie.

Witaminy z grupy B

Kwestia niedobór witaminy B a depresja również ma bardzo duże znaczenie u osób z zaburzeniami nastroju. Witaminy z grupy B dbają o działanie układu nerwowego i mózgu. Wykazano ponadto, że relacja homocysteina a depresja również ma duże znaczenie dla samopoczucia psychicznego, a poziom tego związku regulują witaminy B.

Największe znaczenie dla pracy układu nerwowego mają:

 • Witamina B1 (tiamina) - wspiera metabolizm składników odżywczych niezbędnych dla pracy mózgu.
 • Witamina B3 (niacyna, witamina PP) - zmniejsza ryzyko powstawania lęków, niepokojów, rozdrażnienia, demencji, psychoz.
 • Witamina B5 (kwas pantotenowy) - jej niedobory powodują zmęczenie, skurcze mięśni, drętwienie kończyn.
 • Witamina B6 (cholina) - wspiera przemiany aminokwasu – tryptofanu w serotoninę i bierze udział w produkcji neuroprzekaźników.
 • Witamina B9 (kwas foliowy) - jest niezbędna dla prawidłowego działania układu nerwowego.
 • Witamina B12 - jej brak powoduje anemię, przemęczenie, spadek nastroju.

Najlepszym sposobem, aby zaopatrzyć organizm w witaminy z grupy B, jest stosowanie suplementu witamina b kompleks.

Magnez

Niedobory magnezu zdarzają się u wielu osób. Jego brak sprzyja też pogorszonemu samopoczuciu. Suplementacja magnezu może pomóc w zmniejszeniu ryzyka rozwoju depresji i wskazana jest przy jej leczeniu. Najlepiej wybrać środki o szybkim i skutecznym wchłanianiu, na przykład cytrynian magnezu.

Cynk

Również niedobór cynku może spowodować pojawienie się zaburzeń nastroju. Ten pierwiastek wspiera działanie serca, układu odpornościowego, ale też komórek nerwowych. Jego właściwy poziom pomaga w utrzymaniu zdrowia psychicznego.

Lit

Lit jest ważnym pierwiastkiem stosowanym w terapii schorzeń psychicznych. Suplementacja litu umożliwia zmniejszenie objawów depresji, a także innych zaburzeń psychiki.

Siarka organiczna (MSM)

Pojawiają się też doniesienia o ważnej zależności jak siarka organiczna a depresja. Niedobory MSM (metylosulfonylometanu) mogą powodować pojawienie się chronicznego przemęczenia psychicznego i fizycznego.

Kwasy tłuszczowe omega-3 w kuracji depresji

NNKT, czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowej mają duże znaczenie dla działania całego organizmu człowieka. Wspomagają pracę serca i układu krwionośnego, dbają o skórę, włosy i paznokcie, ale również mają kluczowe znaczenie dla układu nerwowego.

Kwasy tłuszczowe omega-3 zapewniają najlepsze działanie wtedy, gdy są one stosowane razem z lekami przeciwdepresyjnymi. Najważniejsze znaczenie w terapii depresji ma w tym przypadku kwas eikozapentaenowy (EPA).

Omega-3 występują naturalnie w rybach, tranie, jajkach, a także można suplementować je z użyciem wygodnych w stosowaniu kapsułek zwierających optymalną dzienną dawkę.

Leczenie depresji a probiotyki

Dolegliwości jak zespół jelita drażliwego i inne zapalenia jelit mogą przekładać się na samopoczucie.

Badacze z Brighton and Sussex Medical School podkreślają, że dla zdrowia psychicznego duże znaczenie ma zdrowie jelit. W przeprowadzonych przez nich badaniach stosowanie probiotyków zawierających bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus), a także wspomagających je prebiotyków przyczyniło się do zredukowania symptomów depresji. Probiotyki zmniejszają ilość prozapalnych związków, a także regulują działanie tryptofanu, aminokwasu, który wpływa na nastrój przez uczestnictwo w produkcji serotoniny.

Depresja i naturalne ekstrakty roślinne

W terapii depresji bardzo dobre efekty mogą dać naturalne ekstrakty roślinne. Zawierające je suplementy na depresję umożliwiają poprawę nastroju przez aktywację układu nerwowego.

Różeniec górski

Różeniec to roślina rosnąca w arktycznych regionach Azji i Europy. Zawiera substancji aktywne, które pomagają w stanach nadmiernego napięcia nerwowego, między innymi w stresie, nerwicy. Także wykazuje potencjalne działanie antydepresyjne, wspomagając produkcję neuroprzekaźników.

Kurkuma

Właściwości przeciwdepresyjne kurkumy są znane w medycynie Azji już od wieków. Korzeń kurkumy zawiera duże ilości substancji aktywnej – kurkuminy. Pomaga ona w produkcji neuroprzekaźników – dopaminy i serotoniny, które nazywane są również hormonami szczęścia.

Ashwaganda

Jako naturalny sposób na depresję uznawana jest również Ashwaganda, czyli witania ospała. To azjatycka roślina znana od tysięcy lat, która zaliczana jest do adaptogenów. Wspomaga ona odporność i układ nerwowy. Polecana jest w okresach nadmiernego stresu, zdenerwowania, a także jako sposób poprawy nastroju u osób z zaburzeniami depresyjnymi.

Suplementy na depresje - zamów online

Kawa

Picie kawy oraz stosowanie suplementów zawierających kofeinę zmniejsza ryzyko depresji i poprawia samopoczucie.

Nie należy jednak pić zbyt dużej ilości kawy lub stosować wysokich dawek suplementów – mogą one powodować zaburzenia pracy serca, bezsenność, zdenerwowanie. Osoby pijące kawę powinny pamiętać także o suplementacji magnezu, ponieważ kofeina powoduje jego wypłukiwanie z organizmu.

Zioła w terapii depresji

W leczeniu depresji można zastosować również zioła. Przygotowane z nich napary pomagają złagodzić nadmierne napięcie nerwowe, lęki, polepszają samopoczucie u osób doświadczających stanów depresyjnych.

Dziurawiec

Napary z ziela dziurawca (Hypericum perforatum L.) pomagają w depresji łagodnej i umiarkowanej. W badaniach stosowanie dziurawca przez okres od 4 do 12 tygodni dało efekty porównywalne do zażywania standardowych leków antydepresyjnych.

Melisa

Ziele melisy (Melissa officinalis L.) od wielu wieków uznawane jest za naturalny specyfik na nadmierną nerwowość oraz zaburzenia snu. Wykazuje ono działanie uspokajające, kojące, nasenne, a także przeciwdepresyjne. To zasługa olejku eterycznego znajdującego się w liściach melisy. Systematyczne picie naparów z melisy łagodzi stres, nerwicę, depresję.

Jak jeszcze walczyć z depresją?

Poza odpowiednią terapią, lekami oraz suplementami można stosować także inne sposoby na depresję, aby poprawić samopoczucie i szybciej powrócić do optymalnego poziomu zdrowia psychicznego.

Wsparcie w walce ze stanami depresyjnymi:

 • Zdrowy sen - przestrzeganie rytmu dnia i nocy, czyli godzin zasypiania i pobudek. Można wspomagająco stosować preparaty jak melatonina.
 • Ruch - spacer, sport dotleniają organizm, wspomagają procesy metaboliczne, podnoszą poziom hormonów szczęścia.
 • Zbilansowana dieta - pełna warzyw i owoców, produktów z pełnego ziarna, strączków, dobrej jakości nabiału, mięsa, redukująca cukier i fast foody.

Sklep Biostima oferuje najwyższej jakości suplementy na depresję. Dostępne w naszym asortymencie zioła, minerały i witaminy na depresję od sprawdzonych producentów to skuteczna pomoc dla osób doświadczających zaburzeń depresyjnych. Zapraszamy do złożenia zamówienia!

Źródła:
1) https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_depresyjne.
2) Surowce naturalne mające znaczenie w profilaktyce i wspomagające leczenie depresji. B. Muszyńska, M. Łojewski, J. Rojowski, W. Opoka, K. Sułkowska-Ziaja. Psychiatria Polska 2015.
3) Adjunctive nutraceuticals for depression: a systematic review and meta-analyses. J. Sarris, J. Murphy, D. Miischoulon, G. I. Papacostas, M. Fava, M. Berk, Ch. H. Ng. American Journal of Psychiatry 2016.
4) Magnesium and depression. A. Serefko, A. Szopa, E. Poleszak. Magnes Res. 2016.
5) Food & mood: a review of supplementary prebiotic and probiotic interventions in the treatment of anxiety and depression in adults. S. Noonan, M. Zaveri, E. Macaninch, K. Martyn. BMJ Nutrition, Prevention & Health 2020.
6) St John's wort for major depression. K. Linde, M. M Berner, L. Kriston. 2008.
7) Coronavirus disease 2019 (COVID-19): Psychiatric illness. M. B. Stein. 2020.

Promocje
AURA HERBALS Koenzym Q10 Witamina E W Kroplach 30 ml
AURA HERBALS Koenzym Q10 Witamina E W Kroplach 30 ml

43,32 zł

Cena regularna: 47,51 zł

Najniższa cena: 45,41 zł
szt.
OSTROVIT EAAdvanced Miami Vibes W Proszku 540 g
OSTROVIT EAAdvanced Miami Vibes W Proszku 540 g

57,48 zł

Cena regularna: 67,98 zł

Najniższa cena: 63,58 zł
szt.
OSTROVIT Cytrynian Potasu W Proszku 200 g
OSTROVIT Cytrynian Potasu W Proszku 200 g

16,92 zł

Cena regularna: 19,89 zł

Najniższa cena: 17,88 zł
szt.
SWANSON Homocysteine Formula 120 kaps.
SWANSON Homocysteine Formula 120 kaps.

44,47 zł

Cena regularna: 48,45 zł

Najniższa cena: 47,00 zł
szt.
OSTROVIT Magnez MAX + Vitamin 60 tab.
OSTROVIT Magnez MAX + Vitamin 60 tab.

9,56 zł

Cena regularna: 11,25 zł

Najniższa cena: 10,10 zł
szt.
MYVITA Cytrynian Magnezu Proszek 500 g
MYVITA Cytrynian Magnezu Proszek 500 g

60,75 zł

Cena regularna: 66,63 zł

Najniższa cena: 63,69 zł
szt.
Bestsellery
CHEMWORLD Płyn Lugola 5% 100 ml
CHEMWORLD Płyn Lugola 5% 100 ml

58,90 zł

szt.
IODICA Naturalny Koncentrat Jodu 100 ml
IODICA Naturalny Koncentrat Jodu 100 ml

54,87 zł

Cena regularna: 58,95 zł

Najniższa cena: 54,43 zł
MEDICA HERBS Kurkuma + Piperyna 60 kaps.
MEDICA HERBS Kurkuma + Piperyna 60 kaps.

12,22 zł

Cena regularna: 15,72 zł

Najniższa cena: 12,81 zł
szt.
Holder do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium