biostima.pl

Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj naturalnych produktów
Menu

Dlaczego Biostima?

Opcje przeglądania

Nie zapomnij użyć kodu RABAT10 dla ekstra rabatu! 🎁

Kup w przeciągu:

Bajkalina

Bajkalina, czyli tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis) jest ziołem stosowanym od wielu wieków na terenach Rosji, Chin i Mongolii. Zawiera liczne związki flawonoidowe o działaniu antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym i przeciwdrobnoustrojowym. Bajkalina pomaga w walce z infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi i grzybiczymi. Redukuje poziom cholesterolu, wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe, regeneruje i chroni wątrobę, a także ma zmniejszać ryzyko zachorowania na nowotwory. Wybierz wygodne w stosowaniu suplementy z tarczycą bajkalską dostępne w naszym sklepie!

UNS Tarczyca Bajkalska 60 kaps. UNS Tarczyca Bajkalska 60 kaps.
Producent: UNS
Cena:

59,00 zł

szt.
zobacz więcej
AURA HERBALS Colladrop Flex Kolagen Morski 5000 mg 30 szt. AURA HERBALS Colladrop Flex Kolagen Morski 5000 mg 30 szt.
Producent: Aura Herbals
Cena:

104,08 zł

Cena regularna: 114,15 zł

Najniższa cena: 109,11 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!
AURA HERBALS Colladrop Flex Kolagen Morski 5000 mg W Płynie 500 ml AURA HERBALS Colladrop Flex Kolagen Morski 5000 mg W Płynie 500 ml
Producent: Aura Herbals
Cena:

69,36 zł

Cena regularna: 76,07 zł

Najniższa cena: 72,71 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!
MEDICA HERBS Tarczyca Bajkalska Forte 60 kaps. MEDICA HERBS Tarczyca Bajkalska Forte 60 kaps.
Producent: Medica Herbs
Cena:

18,55 zł

Cena regularna: 24,67 zł

Najniższa cena: 19,44 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!
MEDVERITA Bajkalina 85% Ekstrakt Z Tarczycy Bajkalskiej 120 kaps. MEDVERITA Bajkalina 85% Ekstrakt Z Tarczycy Bajkalskiej 120 kaps.
Producent: Medverita
Cena:

28,12 zł

Cena regularna: 33,90 zł

Najniższa cena: 29,72 zł
zobacz więcej
 • promocja!
MEDVERITA Bajkalina 85% Ekstrakt Z Tarczycy Bajkalskiej 60 kaps. MEDVERITA Bajkalina 85% Ekstrakt Z Tarczycy Bajkalskiej 60 kaps.
Producent: Medverita
Cena:

20,23 zł

Cena regularna: 21,80 zł

Najniższa cena: 21,38 zł
zobacz więcej
 • promocja!
SWANSON Full Spectrum Chinese Skullcap Tarczyca Bajkalska 90 kaps. SWANSON Full Spectrum Chinese Skullcap Tarczyca Bajkalska 90 kaps.
Producent: Swanson
Cena:

31,68 zł

Cena regularna: 34,51 zł

Najniższa cena: 33,48 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!
YANGO Bajkalina Ekstrakt 85% 90 kaps. YANGO Bajkalina Ekstrakt 85% 90 kaps.
Producent: Yango
Cena:

47,61 zł

Cena regularna: 52,22 zł

Najniższa cena: 48,33 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!
YANGO Candida Control Complex™ 90 kaps. YANGO Candida Control Complex™ 90 kaps.
Producent: Yango
Cena:

74,16 zł

Cena regularna: 81,33 zł

Najniższa cena: 77,75 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!
YANGO Harmonia™ Adaptogeny 60 kaps. YANGO Harmonia™ Adaptogeny 60 kaps.
Producent: Yango
Cena:

43,84 zł

Cena regularna: 48,08 zł

Najniższa cena: 47,04 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!

Bajkalina, czyli tarczyca bajkalska – właściwości, działanie, dawkowanie

Tarczyca bajkalska, która również określana jest jako bajkalina, to roślina od wieków wykorzystywana w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Wykazuje szerokie działanie prozdrowotne. Co leczy bajkalina? Jak ją stosować? Warto poznać ją bliżej!

Tarczyca bajkalska – co to jest?

Tarczyca bajkalska, inaczej bajkalina (Scutellaria baicalensis, Scutellaria baicalensis Georgi) to roślina wchodząca w skład szerokiej rodziny jasnotowatych (Lamiaceae).

Jest to bylina, która znana jest od dawna na Dalekim Wschodzie oraz w Rosji, gdzie wykorzystywana jest jako tradycyjna roślina lecznicza. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości uzyskała przydomki „zioło nieśmiertelności” lub „zioło długowieczności” oraz „złote zioło”.

W języku angielskim tarczyca bajkalska jest określana również jako Baikal skullcap, Chinese skullcap, a w chińskim jako Huang Qin, co może być tłumaczone jako „złota trzcina”.

Nazwa Scutellaria lub polska tarczyca związana jest z wysoką odpornością rośliny, która przypomina przez to tarczę ochronną.

Jak wygląda tarczyca bajkalska?

Tarczyca bajkalska jest rośliną osiągającą wysokość do 25-60 cm. Ma szeroki, krzaczasty pokrój oraz wyniosłe łodygi zakończone kwiatami.

Na szczególną uwagę zasługuje wygląd kwiatów tarczycy, które są niebiesko-fioletowe i mają jaśniejszy punkt w środku. Przypominają stojące dzwoneczki i mają dekoracyjny wygląd, dlatego bajkalina jest również używana jako roślina ozdobna.

Roślina ta jest bardzo wytrzymała, ponieważ potrafi znosić temperatury dochodzące nawet do -15 stopni Celsjusza, palące słońce oraz susze.

Tarczyca bajkalska – występowanie

Roślina ta występuje przede wszystkim na terenach Azji, głównie na Syberii, w Mongolii, na obszarze północnych Chin oraz w Japonii.

Często bajkalina rośnie na terenach chłodniejszych, o klimacie suchym, górskim, wzdłuż rzek.

W dużych ilościach tarczycę bajkalską można spotkać na terenach wschodniej Rosji, zwłaszcza w okolicy jeziora Bajkał, skąd wywodzi się jej nazwa.

Składniki aktywne tarczycy bajkalskiej

Najbardziej wartościowym składnikiem jest korzeń tarczycy bajkalskiej. Korzenie są zbierane z roślin mających 2-3 lata, a następnie rozdrabniane i suszone w temperaturze dochodzącej do 35 stopni Celsjusza. Przyrządza się z nich susz oraz pozyskuje ekstrakt do produkcji suplementów diety, kosmetyków.

Do najważniejszych składników aktywnych występujących w tarczycy bajkalskiej zaliczane są:

 • Flawony – zawiera około 20% flawonoidów lipofilnych, między innymi są to wogonina, wogonozyd, bajkalina, bajkaleina, skutelaryna,
 • Glikozyd apigeniny,
 • Garbniki,
 • Polisacharydy,
 • Kwasy fenolowe – kwas taninowy, kwas cynamonowy,
 • Olejek eteryczny.

Tarczyca bajkalska bajkalina - właściwości

Wykazywane przez roślinę jak tarczyca bajkalska właściwości lecznicze są rozległe, dlatego jest ona wykorzystywana w wielu celach w medycynie tradycyjnej i naturalnej.

Bajkalina – właściwości:

 • Antyoksydacyjne, przeciwutleniające – zmniejsza aktywność wolnych rodników,
 • Antynowotworowe – działa profilaktycznie i pomaga w leczeniu nowotworów dzięki właściwościom cytotoksycznym, czyli niszczącym komórki nowotworowe oraz aktywowaniu apoptozy, czyli zaprogramowanej śmierci komórek,
 • Przeciwzapalne – zmniejsza stany zapalne,
 • Przeciwbólowe – obniża dolegliwości bólowe,
 • Przeciwdrobnoustrojowe – przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze,
 • Przeciwalergiczne – redukuje reakcje alergiczne przez działanie antyhistaminowe,
 • Hepatoochronne – zabezpiecza komórki wątroby i pomaga w ich odbudowie,
 • Neuroochronne – chroni komórki układu nerwowego i wspomaga jego pracę,
 • Przeciwmiażdżycowe – zmniejsza poziom lipidów we krwi,
 • Hipotensyjne – obniżające ciśnienie tętnicze,
 • Przeciwzakrzepowe – redukuje ryzyko tworzenia się zakrzepów,
 • Wspiera układ ruchu – mięśnie, stawy, ścięgna,
 • Przeciwstarzeniowe – poprzez aktywowanie enzymu telomerazy służącego do produkcji telomerów, co wydłuża życie komórek, dzięki temu roślina ta znalazła też zastosowanie w kosmetyce.

Tarczyca bajkalska – zastosowanie

Zastosowanie tarczycy bajkalskiej w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej jest bardzo rozległe. Jej działanie potwierdzają prowadzone nad nią badania naukowe, a także pozytywne opinie użytkowników, którzy ją stosują.

Bajkalina – na co pomaga?

Wspiera leczenie nowotworów

Tarczyca bajkalska jest obiecującą rośliną w kontekście profilaktyki i leczenia nowotworów. Według ekspertów ma ona wspierać kuracje stosowane w leczeniu nowotworów w obrębie głowy i szyi, białaczki, chłoniaków oraz raka płuc.

Zawarte w niej flawony o silnym działaniu antyoksydacyjnym aktywują apoptozę, czyli śmierć komórek nowotworowych, a także mają właściwości cytotoksyczne, czyli niszczą komórki rakowe.

Nadal jednak trwają dalsze badania mające na celu wykorzystanie bajkaliny w leczeniu nowotworów, dlatego nie może ona zastąpić konwencjonalnej terapii antynowotworowej.

Przyspiesza neuroregenerację

Wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej wspomaga pracę układu nerwowego. Wykazuje działanie ochronne i regeneracyjne.

Te właściwości bajkaliny powodują, że jej systematyczne stosowanie może pomóc w profilaktyce schorzeń neurodegeneracyjnych jak demencja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona. Ma też wspierać powrót do zdrowia u osób po udarach mózgu.

Ponadto wykazuje ona właściwości przeciwdrgawkowe, co powoduje, że może być używana jako wsparcie w leczeniu epilepsji.

Również poprawia pracę mózgu, co przekłada się na jej działanie nootropowe. Wspiera procesy myślowe, zapamiętywanie, koncentrację, dlatego może pomóc osobom pracującym umysłowo, uczniom i studentom.

Zmniejsza objawy nerwicy

Związki jak bajkalina i bajkaleina występujące w tarczycy bajkalskiej mają zmniejszać objawy nerwicy, a także pomagać w uzyskaniu stanu wewnętrznego spokoju.

Wykazuje działanie adaptogenne

Adaptogeny to substancje, pomagają w zredukowaniu objawów stresu oraz umożliwiają lepsze przystosowanie się do zmieniających się warunków.

Bajkalina wykazuje właściwości adaptogenne, dzięki czemu ma ona działanie uspokajające, relaksujące, wyciszające. Z tego względu rekomendowana jest zwłaszcza dla osób wystawionych na czynniki stresowe.

Poprawia pracę układu ruchu

Stosowanie bajkaliny jest również rekomendowane dla osób aktywnych fizycznie oraz doświadczających problemów z działaniem układu ruchu.

Zawarte w niej związki pomagają w utrzymaniu prawidłowej pracy stawów, zwiększając ich elastyczność, wspierają działanie mięśni oraz ścięgien. Zmniejsza ryzyko ich przeciążenia i uszkodzenia, pomaga w regeneracji i redukuje dolegliwości bólowe.

Również tarczyca bajkalska polecana jest dla osób doświadczających zapaleń stawów, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS).

Dba o działanie serca i naczyń krwionośnych

Po wyciąg z tarczycy bajkalskiej mogą również sięgnąć osoby, które doświadczają dolegliwości układu krążeniowego – serca i naczyń krwionośnych, a także chcą im zapobiegać.

Roślina ta wykazuje silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, przez co zmniejsza ryzyko schorzeń mięśnia sercowego oraz układu krwionośnego.

Ważnym efektem stosowania bajkaliny jest normalizacja ciśnienia tętniczego krwi. Podnosi ona ilość tlenku azotu w organizmie, który odpowiada za rozszerzanie naczyń krwionośnych i umożliwia prawidłowy przepływ krwi. Dzięki temu polecana jest dla osób z nadciśnieniem tętniczym.

Również rekomendowana jest dla osób z ryzykiem miażdżycy naczyń krwionośnych, ponieważ umożliwia obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów, dlatego chroni serce przed chorobą niedokrwienną.

Tarczyca bajkalska wykazuje też działanie przeciwzakrzepowe, dlatego pomaga w zapobieganiu zakrzepom. W efekcie zmniejsza ryzyko poważnych dolegliwości jak zakrzepica, zawały serca, udary mózgu.

Bajkalina uszczelnia także naczynia krwionośne i wspomaga mikrokrążenie, dlatego może zapobiegać przypadłościom jak obrzęki, pękające naczynka – pajączki, żylaki.

Chroni wątrobę i pomaga w jej odbudowie

Wątroba to ważny element układu trawiennego umożliwiający prawidłowe trawienie pokarmów i magazynowanie ważnych substancji.

Hepatoprotekcyjne działanie tarczycy bajkalskiej pomaga w leczeniu dolegliwości wątroby, między innymi wspiera usuwanie toksyn, produkcję żółci oraz odbudowę hepatotyców – komórek wątroby.

Rekomendowana jest również w przebiegu wirusowego zapalenia wątroby typu B (HBV), które może prowadzić do jej marskości. Za to działanie tarczycy bajkalskiej odpowiada wogonina, która hamuje namnażanie się wirusa HBV.

Podnosi odporność

Przeciwzapalne oraz przeciwdrobnoustrojowe działanie tarczycy bajkalskiej powoduje, że zwiększa ona naturalną odporność i pomaga zapobiegać schorzeniom bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym.

Ułatwia leczenie chorób wirusowych

Bajkalina wykazuje działanie przeciwwirusowe, dlatego stosowana jest ona tradycyjnie w leczeniu schorzeń wirusowych, między innymi przeziębień czy grypy.

Zależność jak tarczyca bajkalska a koronawirus również została zbadana przez ekspertów, którzy wskazują, że pozwala ona na zredukowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Działa ochronnie na enzym ACE2 – konwertazę angiotensyny, który umożliwia wnikanie wirusa do układu oddechowego. W rezultacie może zmniejszyć niebezpieczeństwo zachorowania.

Wykazuje przeciwgrzybiczne działanie na Candida albicans Badania prowadzone nad bajkaliną wskazują, że może być ona stosowana w terapiach dolegliwości wywołanych przez Candida albicans – drożdżaka, który powoduje kandydozę.

Używana jest w leczeniu boreliozy

Borelioza to dolegliwość wywołana przez ukąszenie kleszcza zakażonego bakteriami Borrelia burgdorferi.

Badania wskazują, że ekstrakt z tarczycy bajkalskiej wykazuje silne działanie przeciwko Borrelia burgdorferi, dlatego jest ona często wykorzystywana w ziołowych terapiach w leczeniu boreliozy.

Wspiera pracę tarczycy

Tarczyca bajkalska a niedoczynność tarczycy – roślina ta wspomaga pracę gruczołu tarczycowego, dlatego może być stosowana u osób z jego schorzeniami.

Również w zależności jak tarczyca bajkalska a Hashimoto zauważane są pozytywne efekty, co powoduje, że może być używana w przebiegu tego schorzenia wywołującego niedoczynność tarczycy.

Pomaga diabetykom

Stosowanie bajkaliny jest polecane w przebiegu cukrzycy. Może ona też zmniejszać zachorowalność na tę dolegliwość.

Zależność jak tarczyca bajkalska a trzustka została poddana badaniom, które wykazały, że umożliwia ona złagodzenie zapaleń tego narządu i wspomaga wydzielanie insuliny.

Dba o dobry wzrok

Antyoksydacyjne i przeciwzapalne działanie bajkaliny powoduje, że ma ona pozytywny wpływa na pracę oczu.

Tarczyca bajkalska na oczy pomaga w zredukowaniu ryzyka schorzeń jak zaćma, jaskra czy AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, do którego dochodzi często z postępem wieku. Pomaga też w stanach zapalnych oczu jak zapalenia spojówek.

Redukuje objawy alergiczne

Bajkalina wykazuje właściwości przeciwhistaminowe, co powoduje, że może ona zapobiegać i pomagać w zmniejszaniu objawów alergii.

Rekomendowana jest w przypadku alergii wziewnych, skórnych, a także ma pomagać osobom z astmą.

Pielęgnuje skórę

Tarczyca bajkalska ma pozytywny wpływ na skórę. W celu poprawy jej kondycji może być stosowana zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, na przykład w postaci naparów, toników, kremów, balsamów.

Rekomendowana jest między innymi na łuszczycę, trądzik, zapalenia skóry, podrażnienia, rany, owrzodzenia. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym wykazuje też działanie przeciwstarzeniowe.

Wyciąg z tarczycy bajkalskiej pomaga również w ochronie skóry przed promieniowaniem UV – UVA oraz UVB. Dzięki temu często jest on dodawany do kremów z filtrem do opalania.

Poprawia wygląd włosów

Tarczyca bajkalska pomaga też na włosy. Szampony zawierające wyciąg z jej korzenia zmniejszają wypadanie włosów i wzmacniają je. Dobre efekty dają też płukanki z suszonej tarczycy bajkalskiej.

Stosowana jest w chorobach jamy ustnej

Przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne działanie tarczycy bajkalskiej powoduje, że jest ona używana w schorzeniach jamy ustnej, między innymi w przypadku aft, grzybicy, chorób dziąseł. Polecana jest też osobom noszącym protezy, aparaty ortodontyczne, które mogą podrażniać śluzówkę jamy ustnej.

Dobre efekty daje płukanie ust naparem z tarczycy bajkalskiej. W sklepach można kupić również gotowe płukanki oraz żele do jamy ustnej.

Jak stosować tarczycę bajkalską?

Tarczyca bajkalska może być stosowana w różnych formach. Dostępna jest ona jako:

 • Suszony korzeń cięty lub mielony – używany do przyrządzania naparów i odwarów.
 • Tabletki i kapsułki – wygodne w stosowaniu suplementy diety zawierające ekstrakt z tarczycy bajkalskiej.
 • Kosmetyki i preparaty lecznicze – kremy, szampony, płukanki, żele do stosowania punktowego i inne środki zawierające wyciąg z bajkaliny.

Bajkalina – dawkowanie

Nie ustalono rekomendowanego dawkowania tarczycy bajkalskiej. Najczęściej stosuje się około 200-800 mg ekstraktu dziennie lub 1-2 szklanki naparu lub odwaru na dzień.

Nie ma potrzeby spożywania jej na czczo i może być zażywana razem z posiłkiem.

Bajkalina – przeciwwskazania

Nie przeprowadzono dotychczas szeroko zakrojonych badań nad przeciwwskazaniami do stosowania tarczycy bajkalskiej, ale dotychczasowe wyniki wskazują, że jest ona bezpieczną rośliną.

Tarczyca bajkalska nie powinna być jednak stosowana u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, dzieci oraz u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi, poważnymi uszkodzeniami wątroby, niskim ciśnieniem tętniczym i nieustabilizowaną cukrzycą.

Czy bajkalina może uczulać?

Jak każda roślina może ona powodować reakcje uczuleniowe, między innymi wysypkę skórną, problemy trawienne. Wtedy należy ją odstawić.

Bajkalina – skutki uboczne

Podczas stosowania bajkaliny mogą pojawić się objawy uczuleniowe oraz uczucie senności.

Gdzie kupić tarczycę bajkalską?

Preparaty zawierające tarczycę bajkalską można aktualnie kupić w wielu sklepach, na przykład w aptekach, sklepach oferujących suplementy diety, zielarniach, wybranych drogeriach. Są one też sprzedawane w internecie.

Cena tarczycy bajkalskiej

Za roślinę jak bajkalina cena wynosi najczęściej od 20 do 100 złotych w zależności od wybranego preparatu.

Bajkalina - tabletki

Za kapsułki i tabletki należy zapłacić średnio 20-80 złotych za 60-120 sztuk, natomiast za suszony i cięty korzeń około 60 złotych za 500 g.

Bajkalina – która najlepsza?

Najlepiej wybierać preparaty zawierające standaryzowany ekstrakt na ilość flawonoidu – bajkaliny. Standaryzowane wyciągi mają między innymi suplementy marek Aliness, Dr Pokrywka, Yango, Kenay.

Źródła:
1. Tarczyca bajkalska – Scutellaria baicalensis Georgi – panaceum na wszystko, czy przeciętne zioło, Henryk Różański, https://rozanski.li/315/tarczyca-bajkalska-scutellaria-baicalensis-georgi-panaceum-na-wszystko-czy-przecietne-ziolo/
2. Tarczyca – Scutellaria, Henryk Różański, https://rozanski.li/437/tarczyca-scutellaria/
3. Właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe Scutellaria baicalensis Georgi, Ewa Karpińska, Borgis - Postępy Fitoterapii 4/2010, s. 215-223
4. Dotychczasowy stan badań nad aktywnością farmakologiczną flawonów z rodzaju Scutellaria, Agata Wilczańska-Barska, Barbara Chmura, Mirosława Krauze-Baranowska, Borgis - Postępy fitoterapii 1/2021, s. 28-34
5. Bajkalina – czym jest i jak prowadzi do długowieczności?, Akademia Długowieczności, https://longevitas.pl/plan-b-akademii-dlugowiecznosci-bajkalina/
6. Baicalin & Baicalein: Potential Benefits & Upcoming Research, Puya Yazdi, https://selfhacked.com/blog/baicalein-baicalin-top-7-health-benefits-flavanoid/
7. Evaluation of Natural and Botanical Medicines for Activity Against Growing and Non-growing Forms of B. burgdorferi, Jie Feng, Jacob Leone, Sunjya Schweig, Ying Zhang, Front. Med., 21 February 2020.
8. Therapeutic Effect of Scutellaria baicalensis on L-Thyroxine-Induced Hyperthyroidism Rats, Mia Kim, Byung-Cheol Lee, Ethnopharmacological Studies for the Development of New Drugs 2019, Article ID 3239649.

Promocje
SWANSON Agaricus Blazei Ekstrakt 90 kaps.
SWANSON Agaricus Blazei Ekstrakt 90 kaps.

56,82 zł

Cena regularna: 61,90 zł

Najniższa cena: 56,82 zł
szt.
SWANSON Kwas Foliowy 800 mcg 250 kaps.
SWANSON Kwas Foliowy 800 mcg 250 kaps.

22,85 zł

Cena regularna: 24,89 zł

Najniższa cena: 22,85 zł
szt.
MEDICA HERBS Kwas Hialuronowy 40 kaps.
MEDICA HERBS Kwas Hialuronowy 40 kaps.

17,75 zł

Cena regularna: 23,61 zł

Najniższa cena: 18,60 zł
MEDVERITA Dzika Róża + Rutyna 120 kaps.
MEDVERITA Dzika Róża + Rutyna 120 kaps.

24,74 zł

Cena regularna: 28,89 zł

Najniższa cena: 26,15 zł
szt.
MEDICA HERBS Niepokalanek 60 kaps.
MEDICA HERBS Niepokalanek 60 kaps.

19,34 zł

Cena regularna: 25,71 zł

Najniższa cena: 20,27 zł
SWANSON Rozmaryn 400 mg 90 kaps.
SWANSON Rozmaryn 400 mg 90 kaps.

22,69 zł

Cena regularna: 24,71 zł

Najniższa cena: 23,98 zł
szt.
Bestsellery
CHEMWORLD Płyn Lugola 5% 100 ml
CHEMWORLD Płyn Lugola 5% 100 ml

58,90 zł

szt.
IODICA Naturalny Koncentrat Jodu 100 ml
IODICA Naturalny Koncentrat Jodu 100 ml

54,87 zł

Cena regularna: 58,95 zł

Najniższa cena: 54,43 zł
MEDICA HERBS Kurkuma + Piperyna 60 kaps.
MEDICA HERBS Kurkuma + Piperyna 60 kaps.

12,22 zł

Cena regularna: 15,72 zł

Najniższa cena: 12,81 zł
szt.
Holder do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium