Dlaczego Biostima?
Szeroki wybór suplementów, ponad 2500 produktów w stałej ofercie, w najlepszych cenach na rynku.
Jesteśmy czołowym sprzedawcą na Allegro, ale to na Biostima.pl oferujemy te same produkty w jeszcze lepszych cenach!
Produkty przechowywane w bezpiecznych warunkach, zgodnych z wymaganiami producentów.
Wszystkie nasze produkty są dostępne od ręki, dlatego możesz liczyć na ekspresową dostawę!
Skorzystaj z darmowej dostawy
już od 249 zł!
Z nami zadbasz o zdrowie, dobre samopoczucie, wygląd.
Kategorie
Producent
Cena
-
od
do
Nie zapomnij użyć kodu RABAT10 dla ekstra rabatu! 🎁
Kup w przeciągu:
Wspaniałe nowości już na półkach! Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy! ✨😍
Odkryj dostępne kody rabatowe i zacznij oszczędzać!🎁🔖
Złap darmową dostawę! 🚚 Kupuj za minimum 250zł i nie płać za przesyłkę! 🛒
Witamina B12 w Kroplach
Witamina B12 w kroplach to suplement diety pomagający w utrzymaniu prawidłowego poziomu tej witaminy. Krople natychmiast wchłaniają się w ustach i są szybko przyswajane przez organizm. Witamina B12 przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego, wspiera pracę układu nerwowego, prowadzi do redukcji zmęczenia, poprawy funkcji psychologicznych oraz tworzenia czerwonych krwinek. Wygodna forma suplementów z B12 w kroplach powoduje, że jej stosowanie jest łatwe u dzieci i dorosłych!
20,10 zł
Cena regularna:
21,17 zł
16,42 zł
Cena regularna:
17,29 zł
43,88 zł
Cena regularna:
46,89 zł
17,11 zł
Cena regularna:
17,75 zł
29,81 zł
Cena regularna:
31,39 zł
17,33 zł
Cena regularna:
18,25 zł
65,27 zł
Cena regularna:
67,76 zł
Witamina B12 w kroplach – dlaczego warto ją stosować?
Witamina B12 jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który odgrywa kluczową rolę w organizmie, między innymi jest istotna dla komórek nerwowych, tworzenia czerwonych krwinek, syntezy DNA i metabolizmu energetycznego. Obecnie jest ona oferowana także jako suplement płynny. Jakie właściwości ma witamina B12 w kroplach?
Witamina B12 – co to jest?
Witamina B12 jest rozpuszczalną w wodzie witaminą należącą do witamin z grupy B. Także określana jest ona jako kobalamina. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, mózgu i produkcji czerwonych krwinek, zapobiegając anemii.
Witamina ta nie jest wytwarzana przez organizm w odpowiednich ilościach, dlatego należy ją uzupełniać poprzez dietę lub suplementację. Występuje głównie w żywności pochodzenia zwierzęcego, między innymi w mięsie, wątrobie, jajkach, mleku i nabiale.
Suplementy z witaminą B12 dostępne są w różnych formach, w tym jako witamina B12 w kroplach. Opinie na jej temat są przeważająco pozytywne ze względu na jej proste stosowanie i wysoką biodostępność.
Suplementacja witaminy B12 w kroplach – wskazania
Aby sprawdzić poziom witaminy B12, można wykonać badanie krwi. W przypadku niedoborów albo ich ryzyka zalecana jest jej suplementacja.
- Diety wegetariańskie i wegańskie – osoby na tych dietach mogą mieć trudności z prawidłowym poziomem tej witaminy i mogą wymagać suplementacji, aby zapobiec niedoborom.
- Spadek poziomu witaminy B12 związany z wiekiem – u osób dorosłych powyżej 50. roku życia może wystąpić spadek wchłaniania witaminy B12 z powodu zmian w produkcji kwasu żołądkowego lub funkcjonowaniu przewodu pokarmowego.
- Schorzenia układu pokarmowego – choroby takie jak celiakia, choroba Leśniowskiego-Crohna i niedokrwistość złośliwa mogą upośledzać wchłanianie witaminy B12.
- Ciąża i karmienie piersią – kobiety w ciąży i karmiące piersią mają zwiększone zapotrzebowanie na witaminę B12, aby wspierać rozwój płodu i produkcję mleka.
Witamina B12 w kroplach – właściwości
Witamina B12 w kroplach sprzedawana jest głównie w buteleczkach z kroplomierzem lub innym dozownikiem.
Pod względem składu chemicznego suplementy te to najczęściej hydroksykobalamina, cyjanokobalamina albo metylokobalamina B12 w kroplach. Dodatkowo suplement może zawierać inne składniki, na przykład witaminę B6, cynk.
- Wysoka wchłanialność – krople z witaminą B12 wchłaniają się bezpośrednio do krwioobiegu przez błony śluzowe jamy ustnej, omijając układ trawienny, dlatego wchłaniają się szybciej w porównaniu z tabletkami lub kapsułkami.
- Wygoda stosowania – krople są łatwe w podawaniu, szczególnie osobom, które mają trudności z połykaniem tabletek lub kapsułek, dlatego dla najmłodszych polecana jest witamina B12 dla dzieci w kroplach.
- Łatwe dawkowanie – krople pozwalają na proste dozowanie, co ułatwia dostosowanie dawki w zależności od indywidualnych potrzeb.
B12 w kroplach czy tabletkach – co lepsze?
Wybór pomiędzy kroplami i tabletkami B12 zależy od indywidualnych preferencji. Na co się zdecydować?
Tabletki są tradycyjną formą suplementacji. Wymagają połykania, a ich szybkość i skuteczność wchłaniania może być różny, szczególnie w przypadku osób z chorobami układu trawiennego.
Krople są idealne dla osób preferujących wygodną w stosowaniu formę suplementacji, szczególnie mających trudności z połykaniem tabletek lub kapsułek. Krople B12 charakteryzują się także wysokim współczynnikiem wchłaniania, dlatego są uważane za skuteczniejsze od tabletek.
Witamina B12 w kroplach – dawkowanie
Dawkowanie witaminy B12 różni się w zależności od indywidualnych potrzeb, wieku i stanu zdrowia.
Dawki w przypadku suplementów w płynie wahają się od 100 mcg do 200 mcg na jedną kroplę, przy czym rekomendowana porcja dzienna to zwykle do 1000 mcg.
Jak stosować witaminę B12 w kroplach?
Stosowanie witaminy B12 w płynie jest bardzo łatwe. Wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość płynu, umieścić ją na łyżce i zażyć lub wkroplić bezpośrednio do ust. Następnie należy przytrzymać krople minimum 30 sekund pod językiem i połknąć.
Witamina B12 w kroplach – cena
Cena witaminy B12 w kroplach może się różnić w zależności od czynników takich jak marka i skład suplementu. Najczęściej kosztują one od 15 zł do 60 zł.
Źródła:
1. Zaburzenia związane z niedoborem witaminy B12 — diagnostyka i postępowanie. Zalecenia interdyscyplinarnej grupy ekspertów, Jarosław Sławek, Aleksandra Araszkiewicz, Ewa Stefańska-Windyga, Zyta Beata Wojszel, Monika Białecka, Pol. Przegl. Neurol 2023;19(2):81-101.
2. Robert, C., and David L. Brown. "Vitamin B12 deficiency." American family physician 67.5 (2003): 979-986.