biostima.pl

Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj naturalnych produktów
Menu

Dlaczego Biostima?

Nie zapomnij użyć kodu RABAT10 dla ekstra rabatu! 🎁

Kup w przeciągu:

Oliwa Magnezowa

Oliwa magnezowa jest rodzajem naturalnej oliwy zawierającej aktywny magnez w formie chlorku magnezu albo siarczanu magnezu. Jest ona przeznaczona do stosowania zewnętrznego, bezpośrednio na skórę. Z oliwy magnezowej przygotowuje się też spraye do spryskiwania skóry i kąpiele. Za pomocą oliwy magnezowej można zredukować dolegliwości bólowe mięśni i stawów, obrzęki, zakwasy. Wpływa ona również pozytywnie na układ nerwowy, a w formie siarczanu dodatkowo pomaga w pielęgnacji cery, włosów i paznokci. Zamów oliwę magnezową od sprawdzonych producentów!

Oliwa magnezowa – czym jest i jak ją stosować?

Magnez jest bardzo ważnym pierwiastkiem, który jest niezbędny dla zdrowia człowieka. Obecnie preparaty z magnezem są dostępne w wielu wariantach, w tym także jako oliwa magnezowa. Czym dokładnie jest ta substancja i jakie ma ona zastosowanie?

Oliwa magnezowa – co to jest?

Do powstania oliwy magnezowej dochodzi przez zmieszanie chlorku magnezu (MgCl2) w formie płatków z wodą. Po ich połączeniu powstaje substancja, która przypomina olej, chociaż technicznie nim nie jest.

Również istnieje możliwość wykonania oliwy magnezowej z siarczanem magnezu (MgSO4), czyli z soli Epsom.

Oliwka magnezowa używana jest głównie zewnętrznie, między innymi jako spray oraz do kąpieli, masażów. Charakteryzuje się bardzo dobrym wchłanianiem przez skórę, ponieważ jest rozpuszczalna w wodzie. Określana jest z tego powodu jako magnez transdermalny.

Oliwa magnezowa – jak zrobić?

Oliwę magnezową można zakupić jako gotowy preparat lub przygotować we własnym zakresie, korzystając z chlorku magnezu albo siarczanu magnezu i zachowując odpowiednie proporcje przy mieszaniu go z wodą.

Do wykonania oliwy magnezowej używany jest magnez CZDA (czysty do analiz), spożywczy albo farmaceutyczny. Nie należy stosować technicznego magnezu.

Przygotowanie oliwy magnezowej:

  • 1. 1 część chlorku lub siarczanu magnezu należy zmieszać z 2 częściami wody destylowanej.
  • 2. Mieszaninę należy lekko podgrzać, aby doszło do rozpuszczenia magnezu w wodzie.
  • 3. Po wymieszaniu i ostygnięciu całość należy przelać do opakowania, na przykład butelki z atomizerem.

W celu zwiększenia efektywności działania preparatu, można mieszać 1 część chlorku albo siarczanu magnezu z 1 częścią wody destylowanej.

Oliwa magnezowa – właściwości

Oliwka magnezowa jest źródłem magnezu i używana jest ona w celu uzupełniania poziomu tego pierwiastka w organizmie oraz do łagodzenia różnych dolegliwości.

Główne właściwości oliwy magnezowej:

  • Pomaga w uzupełnianiu niedoboru magnezu,
  • Wspiera pracę układu ruchu – stawów, mięśni,
  • Ma działanie antyperspiracyjne,
  • Wykazuje właściwości antyseptyczne,
  • Łagodzi zmiany skórne,
  • Poprawia kondycję włosów.

Oliwa magnezowa – zastosowanie

Preparaty składające się z chlorku magnezu lub siarczanu magnezu zmieszanego z wodą mają rozległe zastosowanie, a opinie na ich temat są pozytywne. Oliwka magnezowa – na co pomaga?

Oliwa magnezowa na stawy i mięśnie

Bardzo często z oliwy magnezowej korzystają osoby z dolegliwościami ze strony układu ruchu, między innymi sportowcy, osoby po kontuzjach, urazach, z chorobami tego układu.

Oliwa stosowana zewnętrznie na skórę pomaga w zmniejszeniu objawów bólowych, obrzęków, opuchlizny, łagodzi skurcze mięśni, pomaga w kuracji stanów zapalnych oraz zmniejsza zakwasy po treningach.

Oliwa magnezowa na kręgosłup

Również po oliwę magnezową można sięgnąć w przypadku dolegliwości ze strony kręgosłupa. Smarowanie nią pleców łagodzi bóle, w tym nerwobóle.

Oliwa magnezowa na włosy

Preparat ten stosowany na skórę głowy pomaga w poprawie jej kondycji i wzmacnia włosy. Oliwka magnezowa polecana jest między innymi na wypadanie włosów, łupież, przetłuszczanie skóry głowy.

Również można używać jej na siwe włosy, ponieważ ma pomagać w odzyskaniu ich naturalnego koloru, a także opóźnia procesy starzeniowe i siwienie.

Oliwa magnezowa na twarz

Oliwa magnezowa pomaga w oczyszczeniu skóry twarzy i poprawie jej kondycji. Nie zapycha porów skórnych.

Polecana jest ona w szczególności na trądzik, ponieważ umożliwia redukcję przetłuszczania się skóry oraz zmniejsza częstotliwość pojawiania się wyprysków, zaskórników i redukuje blizny potrądzikowe. Również może być używana w przypadku chorób dermatologicznych jak AZS – atopowe zapalenie skóry, łuszczyca.

Uwaga! Oliwy magnezowej nie należy stosować bezpośrednio na rany.

Oliwa magnezowa na tłuszczaki, włókniaki

Stosowana regularnie na zmiany skórne jak tłuszczaki i włókniaki ma pomagać w ich usuwaniu.

Oliwa magnezowa pod pachy

Preparat ten bardzo dobrze działa na pot. Używany jako dezodorant albo antyperspirant w formie sprayu zmniejsza wydzielanie potu oraz jego przykry zapach.

Oliwa magnezowa na grzybicę

Ze względu na swoje niskie pH oliwka magnezowa wykazuje też działanie antyseptyczne – przeciwdrobnoustrojowe.

Można stosować ją w celu łagodzenia objawów grzybicy, na przykład grzybicy stóp czy paznokci. Stopy należy moczyć wtedy w magnezie zmieszanym z wodą przez 30 minut dziennie.

Oliwa magnezowa na gardło

Przeciwdrobnoustrojowe działanie oliwy magnezowej pomaga też w łagodzeniu dolegliwości ze strony gardła, między innymi bólu, chrypki. Przeznaczona jest ona do płukania gardła i jako spray na gardło.

Oliwa magnezowa na cellulit

Po oliwkę magnezową można również sięgnąć w celu redukcji cellulitu widocznego na ciele. Najlepiej nakładać ją wraz z masażem, co pomaga w rozbiciu podskórnej tkanki tłuszczowej i wygładzeniu, ujędrnieniu skóry.

Jak stosować oliwę magnezową?

Oliwa magnezowa z chlorku albo siarczanu magnezu może być używana na kilka sposobów zależnie od przeznaczenia.

Oliwa magnezowa – jak używać preparatu?

  • Jako spray – do łatwego nakładania na skórę, pod pachy, na włosy i skórę głowy,
  • Do masażu skóry – wylać oliwkę na zagłębienie dłoni i nałożyć na ciało,
  • Do kąpieli ciała oraz stóp – do wykonania kąpieli należy rozpuścić 2 szklanki chlorku lub siarczanu magnezu w wannie wypełnionej ciepłą wodą albo 2 łyżki w misce.

Podczas stosowania oliwy należy pamiętać o tym, by unikać nakładania jej na uszkodzoną skórę, rany.

Po nałożeniu na skórę należy pozostawić na niej oliwę magnezową do około 30 minut. Następnie zaleca się ją zmyć i zastosować kosmetyk nawilżający, ponieważ może ona wysuszać skórę.

Cena oliwy magnezowej

Oliwka magnezowa nie jest preparatem drogim. Za 500 ml należy zapłacić około 15-20 złotych, natomiast za 1000 ml około 25-30 złotych.

Gdzie kupić oliwę magnezową?

Obecnie składniki przeznaczone do wykonania oliwy magnezowej oraz gotową oliwę może zaoferować wiele sklepów, między innymi zielarnie, sklepy sprzedające suplementy, apteki.

Źródła:
1. https://www.healthline.com/health/magnesium-oil-benefits
2. Myth or Reality—Transdermal Magnesium?, Uwe Gröber, Tanja Werner, Jürgen Vormann and Klaus Kisters, Nutrients. 2017 Aug; 9(8): 813.

Promocje
ForMeds BICAPS® Multiduo
ForMeds BICAPS® Multiduo
94,39 zł 67,99 zł
BEORGANIC Witamina D3 BIO 2000 j.m. 60 tab.
BEORGANIC Witamina D3 BIO 2000 j.m. 60 tab.
42,99 zł 32,00 zł
SWANSON Ubiquinol 200 mg 30 kaps.
SWANSON Ubiquinol 200 mg 30 kaps.
191,91 zł 161,00 zł
szt.
Holder do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium