biostima.pl

Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj naturalnych produktów
Menu

Dlaczego Biostima?

Opcje przeglądania

Nie zapomnij użyć kodu RABAT10 dla ekstra rabatu! 🎁

Kup w przeciągu:

Kolagen W Płynie

Kolagen w płynie to wygodna forma suplementowania kolagenu, który jest źródłem cennych aminokwasów. Stanowi on kluczowy składnik tkanki łącznej ciała człowieka. Stosowanie kolagenu wspiera pracę stawów, a także poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci. Suplementy diety z kolagenem w płynie dostępne są też z dodatkowymi składnikami jak witaminy, minerały, kwas hialuronowy, wyciągi z roślin, chondroityna, które poprawiają ich działanie. W sklepie Biostima oferujemy kolagen w płynie w wielu formułach, między innymi przeznaczony dla mężczyzn, kobiet, na stawy. Kup teraz!

Kiedy i jak stosować kolagen w płynie?

Kolagen to bardzo ważne białko w ciele człowieka, jednak z wiekiem wytwarzany jest on w coraz mniejszej ilości. Suplementacja kolagenu pozwala na utrzymanie go na właściwym poziomie. Zobacz najważniejsze informacje na temat kolagenu do picia!

Co to jest kolagen?

Kolagen jest rodzajem białka fibrylarnego o polipeptydowej budowie, które jest jednym z głównych białek budujących ciało organizmów żywych, także człowieka.

Jest to główny związek występujący w tkance łącznej, który tworzy swoistego rodzaju rusztowanie dla narządów ciała, a także jest istotnym składnikiem skóry, naczyń krwionośnych, chrząstek stawowych i kości.

Od około 25 roku życia produkcja kolagenu stopniowo zaczyna maleć, co powoduje coraz mniejszą ilość tego związku w organizmie. Istniejące włókna kolagenowe zaczynają również słabnąć i zanikać.

Typy kolagenu

Istnieje kilka typów kolagenu w zależności od jego miejsca powstawania i przeznaczenia. Za najważniejsze typy kolagenu uznaje się:

 • Kolagen typu I – jest to najczęściej występujący w organizmie człowieka typ kolagenu, znajduje się w tkankach skóry, wewnętrznych tkankach podskórnych, ścięgnach, kościach,
 • Kolagen typu II – obecny jest w chrząstkach stawowych,
 • Kolagen typu III – znajduje się głównie w skórze, tkance łącznej oraz w szpiku kostnym, a także tworzy blizny.

Czym charakteryzuje się kolagen w płynie do picia?

Jedną z form suplementów z kolagenem jest kolagen w płynie. Jest to rodzaj preparatów przeznaczonych do picia, które dostarczają kolagen do organizmu człowieka i wspomagają jego działanie, między innymi pod kątem produkcji endogennego (wewnętrznego) kolagenu.

Kolagen do picia jest suplementem bazującym na składnikach naturalnych. Pozyskiwany jest on głównie z ryb – określany jest wtedy jako kolagen morski, rybi. Również stosowany jest kolagen wołowy.

Ponadto kolagen naturalny do picia może być uzupełniony o dodatkowe składniki:

 • Witaminy jak witamina C, D, K, B12, biotyna,
 • Kwas hialuronowy,
 • Minerały jak cynk, selen, krzem,
 • Wyciągi roślinne jak kadzidłowiec, tarczyca bajkalska, kurkuma, zielona herbata, rdest japoński, skrzyp polny,
 • Inne związki jak siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, L-karnityna, MSM.

Różne rodzaje kolagenu w płynie do picia powodują, że może być on dobrany do celów suplementacji, na przykład na stawy, na poprawę stanu skóry.

Kolagen w płynie – właściwości

Główne właściwości kolagenu w płynie:

 • Pomaga w utrzymaniu strukturalnej integralności tkanek w ciele,
 • Wspomaga naprawę tkanek,
 • Poprawia kondycję skóry i włosów,
 • Wspiera pracę stawów,
 • Odpowiada za wytwarzanie mazi stawowej,
 • Poprawia działanie układu ruchu,
 • Korzystnie wpływa na układ odpornościowy,
 • Nadaje elastyczność naczyniom krwionośnym.

Zastosowanie kolagenu w płynie

Ze względu na właściwości kolagenu suplement zawierający ten związek w swoim składzie może być stosowany w różnych sytuacjach. Najczęściej zażywa się:

Kolagen w płynie na stawy

Jako że kolagen jest składnikiem chrząstki i mazi stawowej, jego braki mogą powodować dolegliwości stawowe jak bóle, problemy z ruchomością.

Stosowanie kolagenu do picia na stawy wspomaga ich działanie. Zalecany jest on głównie u osób z dolegliwościami stawów, seniorów, w trakcie rehabilitacji, rekonwalescencji po urazach. Warto wtedy zdecydować się na kolagen w płynie uzupełniony o składniki poprawiające pracę stawów, na przykład z chondroityną, glukozaminą, witaminą D, kwasem hialuronowym.

Kolagen w płynie na skórę

Po kolagen płynny sięga również wiele osób, które chcą zadbać o swój wygląd. Najlepiej wybrać wtedy preparaty z dodatkowymi składnikami jak kwas hialuronowy, witaminy, krzem, biotyna, selen.

Takie suplementy umożliwiają poprawę stanu skóry, między innymi pod kątem jej jędrności oraz elastyczności. Pozwalają też na opóźnienie procesów starzeniowych.

Kolagen w płynie na włosy

Dodatkowo wspiera on kondycję włosów, ponieważ oddziałuje na cebulki włosowe, wzmacnia włosy, przyspiesza ich wzrost.

Kolagen w płynie dla sportowców

Kolagen zalecany jest również sportowcom, ponieważ do szybszej destrukcji tego związku dochodzi na skutek intensywnych treningów. Jego suplementowanie pomaga utrzymać układ ruchu w odpowiedniej kondycji.

Jak stosować kolagen w płynie?

Ze względu na formę stosowanie kolagenu w płynie jest bardzo wygodne, przy czym należy pamiętać, że niektóre suplementy mogą mieć specyficzny smak. Warto wtedy zdecydować się na suplement o dodatkowych substancjach smakowych, na przykład z sokiem pomarańczowym, mieszanką koncentratów owocowych.

Należy pamiętać o tym, żeby przed spożyciem wstrząsnąć butelką z preparatem, aby wymieszać dokładnie znajdujące się w niej składniki.

Kolagen w płynie – dawkowanie

W przypadku preparatów jak kolagen w płynie dawkowanie najczęściej wynosi 5000-10000 mg dziennie. Dokładne informacje o dawkowaniu umieszczane są na etykiecie lub w ulotce.

Jak przechowywać kolagen w płynie?

Po otwarciu należy przechowywać kolagen w płynie w lodówce i zużyć w ciągu 1-2 miesięcy zależnie od wskazań producenta.

Kolagen w płynie czy tabletkach?

Zarówno kolagen płynny, jak i ten w tabletkach, kapsułkach czy w proszkach może zapewnić takie same efekty. Najlepiej więc wybrać odpowiednią dla siebie formę kolagenu.

Źródła:
1. Żelaszczyk D., Waszkielewicz A., Marona H., Kolagen – struktura oraz zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej, „Estetologia Medyczna i Kosmetologia”, 2 (1), 2012, s. 14–20.
2. Choi, Franchesca D., et al. "Oral collagen supplementation: a systematic review of dermatological applications." Journal of drugs in dermatology: JDD 18.1 (2019): 9-16.
3. Bolke, Liane, et al. "A collagen supplement improves skin hydration, elasticity, roughness, and density: Results of a randomized, placebo-controlled, blind study." Nutrients 11.10 (2019): 2494.
4. Zdzieblik D. et al., Improvement of activity-related knee joint discomfort following supplementation of specific collagen peptides, „Applied Physiology, Nutrition, and Metabolism” (42), 2017, s. 588–595.

Promocje
Holder do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium