biostima.pl

Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj naturalnych produktów
Menu

Dlaczego Biostima?

Nie zapomnij użyć kodu RABAT10 dla ekstra rabatu! 🎁

Kup w przeciągu:

Maślan Sodu

Maślan sodu jest źródłem kwasu masłowego odpowiedzialnego za prawidłową pracę komórek nabłonkowych jelita. Jest produkowany przez bakterie jelitowe. Gdy jest go za mało, wtedy może skutkować to zaburzeniami pracy jelit wywołującymi przykre dolegliwości jak ból, wzdęcia lub biegunka. Rozwiązanie to suplementy diety zawierające maślan sodu. Są polecane dla osób z zaburzeniami mikroflory jelitowej, zespołem jelita drażliwego, zapaleniami jelit. Złóż zamówienie na suplementy z maślanem sodu w sklepie internetowym Biostima i zadbaj o prawidłową pracę swojego układu pokarmowego!

ForMeds BICAPS® Butyric 60 kaps. ForMeds BICAPS® Butyric 60 kaps.
Producent: ForMeds
Cena:

47,99 zł

szt.
zobacz więcej
AURA HERBALS Maślan Sodu Mikrokapsułkowany 600 mg 90 kaps. AURA HERBALS Maślan Sodu Mikrokapsułkowany 600 mg 90 kaps.
Producent: Aura Herbals
Cena:

34,64 zł

Cena regularna: 37,99 zł

Najniższa cena: 36,31 zł
zobacz więcej
  • promocja!
MEDVERITA Maślan Sodu 120 kaps. MEDVERITA Maślan Sodu 120 kaps.
Producent: Medverita
Cena:

24,74 zł

Cena regularna: 29,89 zł

Najniższa cena: 26,15 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja!
MEDVERITA Maślan Sodu 60 kaps. MEDVERITA Maślan Sodu 60 kaps.
Producent: Medverita
Cena:

15,71 zł

Cena regularna: 16,89 zł

Najniższa cena: 16,61 zł
zobacz więcej
  • promocja!
MYVITA Kwas Masłowy Maślan Sodu 360 mg 120 kaps. MYVITA Kwas Masłowy Maślan Sodu 360 mg 120 kaps.
Producent: MyVita
Cena:

43,97 zł

Cena regularna: 48,22 zł

Najniższa cena: 46,09 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja!
MYVITA Kwas Masłowy Maślan Sodu 360 mg 60 kaps. MYVITA Kwas Masłowy Maślan Sodu 360 mg 60 kaps.
Producent: MyVita
Cena:

28,07 zł

Cena regularna: 30,79 zł

Najniższa cena: 29,43 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja!
OSTROVIT Maślan Sodu 90 kaps. OSTROVIT Maślan Sodu 90 kaps.
Producent: Ostrovit
Cena:

16,98 zł

Cena regularna: 18,50 zł

Najniższa cena: 19,93 zł
zobacz więcej
  • promocja!
YANGO Maślan Sodu Otoczkowany 90 kaps. YANGO Maślan Sodu Otoczkowany 90 kaps.
Producent: Yango
Cena:

30,81 zł

Cena regularna: 33,79 zł

Najniższa cena: 32,67 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja!

Maślan sodu - na ratunek jelitom

Maślan sodu to istotny materiał energetyczny dla odcinków układu pokarmowego, który jest dostępny w formie kapsułek i tabletek. Jego suplementacja ma zastosowanie w przypadku chorób jelit. Na rynku można obecnie znaleźć wiele preparatów z zawartością kwasu masłowego, ale warto zwrócić uwagę na te, które pozwalają w bezpieczny sposób dostarczyć kwas masłowy do organizmu i uwolnić go dopiero w odpowiednik odcinku jelit.

Takim preparatem jest maślan sodu Aliness, który można kupić bez recepty i, który na tle innych preparatów, wyróżnia się unikalnym składem mikrokapsułek. Co istotne, może on być stosowany zarówno u osób dorosłych jak i młodzieży, a trwające obecnie badania mają dać odpowiedź czy będzie on w przyszłości wdrażany w leczeniu otyłości i innych chorób układu pokarmowego.

Co to jest maślan sodu i gdzie występuje?

Maślan sodu to inaczej kwas masłowy, który jest zaliczany do krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych. W formie naturalnej występuje w organizmie i jest źródłem energii dla kolonocytów, czyli komórek nabłonka jelita. Wpływa na prawidłową prace jelit, które pełnią istotną rolę dla organizmu i każdego dnia mają wpływ na wchłanianie składników odżywczych oraz wydalanie niestrawionych resztek.

W organizmie produkcja kwasu masłowego jest zależna od pH. Sam kwas jest produkowany przez bakterie jelitowe, ale w niektórych sytuacjach jest go zbyt mało, co powoduje konieczność suplementacji by zapobiec ewentualnym chorobom i dolegliwościom, takich jak np. zespół jelita drażliwego.

W chwili obecnej trwają badania nad działaniem kwasu masłowego u osób, które zmagają się z problemami jelitowymi. Obejmują one też wpływ działania maślanu sodu na właściwe działanie przewodu żołądkowo-jelitowego. Niezależnie od nich cały czas stosuje się suplementację tym preparatem u osób z różnymi patologiami układu pokarmowego, w tym: stanem zapalanym jelit, zaparciami, biegunkami i zespołem jelita drażliwego.

Maślan sodu - właściwości i zastosowanie

Maślan sodu stanowi dobre źródło kwasu masłowego, który zaliczany jest do krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych - te zaś stanowią najistotniejsze źródło energii dla komórek nabłonka jelita. I choć wiedza na temat maślanu sodu nie jest tak powszechna, jak np. w zakresie innych substancji dostępnych na rynku, to warto wiedzieć, że związek ten występuje w naturalnej formie w organizmie w jelicie grubym. Powstaje na skutek produkcji przez bakterie jelitowe. U niektórych osób naturalna proporcja jest jednak zaburzona, co powoduje konieczność dostarczenia kwasu masłowego w formie suplementu.

Co istotne, do tej pory dostarczanie z zewnątrz kwasu masłowego było znacznie ograniczone na skutek jego właściwości, takich jak m.in. zjełczały zapach i zbyt szybkie wchłanianie w górnym odcinku przewodu żołądkowo-jelitowego. Dotychczas uniemożliwiało to efektywne suplementowanie kwasu masłowego, ale od pewnego czasu na rynku dostępny jest nowy suplement - maślan sodu, który powstaje w efekcie wdrożenia nowoczesnej technologii mikrokapsułkowania. Dzięki temu substancja ta, po podaniu do organizmu, ma możliwość dotarcia do odpowiedniego miejsca działania w nienaruszonym stanie.

Sprawdź naturalne preparaty z maślanem sodu

Na co jest stosowany maślan sodu, dla kogo i jak działa?

Maślan sodu a dokładnie kwas masłowy stanowią przedmiot badań naukowych w zakresie oddziaływania na żołądek i jelita. Literatura i dostępne publikacje dowodzą, że doustne podanie kwasu masłowego ma zastosowanie podczas patologii układu pokarmowego i sprawdza się u osób z zespołem jelita drażliwego, podczas stanów zapalnych jelit, zaparć itp. Maślanowi sodu przypisuje się właściwości redukujące ból i dyskomfort związany ze wskazanymi wyżej dolegliwościami. U osób, które cierpią na długie i nawracające zaparcia, maślan sodu jest stosowany w celu ułatwienia wypróżniania się i zmniejszenia dolegliwości bólowych. W przypadku zespołu jelita drażliwego, który u części osób objawia się ostrą biegunką, może on ograniczać ilość biegunek poprzez zwiększoną absorpcję wody w okrężnicy.

Właściwości lecznicze, efekty stosowania i wskazania do suplementacji

Wiele osób zastanawia się jak stosować maślan sodu i kiedy oraz jak długo brać go aby był bezpieczny i skuteczny. Dostępne publikacje wskazują, że maślan sodu stanowi źródło energii dla dla komórek nabłonka jelitowego – kolonocytów i w efekcie przyjmowania go może prawidłowo odbywać się proces ich wzrostu. Co istotne, ma to wpływ na właściwą regenerację nabłonka jelit i ogólną poprawę stanu jelit - zwłaszcza u osób, które stosują dietę z wysoką podażą białka, która wpływa bezpośrednio na hamowanie pewnych genów.

Maślanowi sodu przypisuje się działanie przeciwzapalne z uwagi na fakt, że, jak dowiedziono, hamuje wydzielanie interleukin prozapalnych i bierze udział w immunoregulacji. Inną, przypisywaną mu właściwością jest zapobieganie tworzeniu się zmian nowotworowych komórek jelita grubego.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez L. Korkowicza, podanie 300 mg (2 x 150) substancji z zawartością kwasu masłowego u osób z chorobą uchyłkową jelita, w porównaniu do grupy placebo, przyczyniło się do znacznie mniejszej częstotliwości pojawienia się objawów tego schorzenia.

Efekty stosowania maślanu sodu w przypadkach omówionych powyżej wynikają z dłuższego przyjmowania go, co jest dość charakterystyczne dla suplementów i leków stosowanych w przypadku zaburzeń pracy jelit.

Sam maślan sodu nie powinien być stosowany u kobiet karmiących piersią i w ciąży, choć nie ma jednoznacznych badań, które dowodziłyby jego negatywnego oddziaływania na matkę i dziecko. Można jednak powołać się na dostępne badania na zwierzętach, które dowodzą, że podawanie maślanu sodu szczurom w stanie ciąży oraz karmiącym doprowadziło do indukcji insulinooporności i zwiększonego magazynowania tłuszczu w przypadku potomstwa.

Jaką postać posiada maślan sodu?

Kwas masłowy nazywany jest również butanowym i stanowi organiczny wiązek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych. Naturalnie występuje w zjełczałym maśle i jest odpowiedzialny za lekki gorzki smak. Chemiczny wzór kwasu masłowego to C4H8O2 - jest to wzór sumaryczny, a inne wzory to: C3H7COOH oraz CH3(CH2)2COOH.

Kwas masłowy jest oleistą cieczą o dość specyficznym zapachu. W niewielkiej ilości powoduje on gorzki smak potraw z dość wyrazistą słodką nutą, natomiast w większym stężeniu kwas masłowy przypomina woń wymiocin.

Kwas masłowy ma zastosowanie medyczne i w tym zakresie należy wskazać na jego postać jako naturalnej substancji mającej wpływ na florę bakteryjną jelit. Jako naturalny suplement oddziałuje na mikrobiom jelitowy i błonę śluzową ściany przewodu pokarmowego. Preparaty z jego zawartością, takie jak np. tabletki, kapsułki i inne wersje tego kwasu, wpływają na stabilizację mikrobioty jelitowej. W literaturze można znaleźć informację, że zwiększenie wytwarzania go w jelicie grubym działa korzystnie na pracę tego odcinka układu pokarmowego. Otoczkowany kwas maślany po podaniu przedostaje się aż do jelita grubego, a jego zapach nie jest wówczas aż tak bardzo odczuwalny.

Maślan sodu a problemy i choroby układu trawiennego i inne

Maślan sodu ma szerokie zastosowanie u osób, które zmagają się z dolegliwością jaką jest tzw. jelito drażliwe i szukają preparatów na zaparcia, biegunki i na nieszczelne jelita.

Jelita każdego dnia wykonują ważną pracę, ale ich działanie często jest zaburzone, np. podczas chorowania na IBS, które obecnie wciąż stanowi przedmiot badań.

Kwas masłowy jest stosowany na jelita - zarówno na biegunkę jak i podczas zaparć, ponieważ IBS posiada różne formy i objawy. Ponadto kwas masłowy odgrywa istotną rolę w zakresie gojenia i regeneracji ścian nabłonka przewodu pokarmowego. Minimalizuje wzdęcia oraz inne objawy ze strony układu pokarmowego, a przeprowadzone badania dowodzą, że zmniejsza ryzyko zmian nowotworowych. Regeneracja jelit u osób, które stosują suplementację z kwasem masłowym, jest szybka i bardziej efektywna, zarówno z postacią biegunkową IBS jak i tą z występującymi zaparciami.

Kwas masłowy jest stosowany także na uchyłki jelita grubego, SIBO oraz na refluks. Dostępny jest m.in. w kapsułkach jako żywność specjalnego przeznaczenia medycznego.

Cały czas trwają badania kwasu masłowego i jego działania w zakresie takich chorób jak cukrzyca, celiakia, wrzody u osób, które nadużywają alkoholu. Dotyczą one m.in. możliwości wdrożenia go w terapii otyłości i cukrzycy jako remedium na tycie, a dostępne obecnie wyniki są obiecujące i pozwalają przypuszczać, że w przyszłości kwas masłowy znajdzie zastosowanie w leczeniu tych dolegliwości i możliwe będzie wdrożenie go u pacjentów u których istotne znaczenie dla zdrowia ma odchudzanie i redukcja masy ciała.

Maślan sodu - zamów online

Przeciwwskazania do stosowania, szkodliwość i możliwe skutki uboczne

Wskazuje się, że nie ma praktycznie przeciwwskazań do stosowania kwasu masłowego nawet u dzieci i młodzieży. Nie powoduje on skutków ubocznych ani innych działań niepożądanych. Wciąż trwają badania nad stosowaniem go u kobiet w ciąży i karmiących, dlatego nie zaleca się przyjmowania go w tym okresie. Dostępne obecnie publikacje, które przedstawiają badania przeprowadzone na szczurach w ciąży nie wskazały jednoznacznie by preparat miał negatywny wpływ. To samo dotyczyło badań z udziałem szczurów, które karmiły swoje młode.

Maślan sodu Aliness - dlaczego warto go stosować?

Maślan sodu Aliness to preparat przeznaczony dla osób, które zmagają się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego i chcą uzupełnić dietę o kwas masłowy mający pozytywny wpływ na florę bakteryjną. W tej grupie znajdują się przede wszystkim osoby z dolegliwościami takimi jak wzdęcia, zaparcia lub biegunki i z różnymi postaciami coraz powszechniejszej obecnie choroby jaką jest zespół jelita drażliwego.

Aliness maślan sodu to preparat dostępny bez recepty. W jego składzie znajduje się sól sodowa kwasu masłowego (maślan sodu) w postaci mikrokapsułek dojelitowych a bez dwutlenku tytanu i bez oleju palmowego.

Na tle innych produktów z zawartością kwasu masłowego Aliness wyróżnia się nowoczesną formą mikrokapsułek, które zabezpieczają przed zbyt wczesnym uwolnieniem się składnika aktywnego w górnym przewodzie pokarmowym. W efekcie substancja czynna może bezpiecznie dotrzeć aż do jelita cienkiego i grubego. Taka kompozycja składu ma dobroczynny wpływ na działanie i skutki przyjmowania suplementu.

Co istotne, kwas masłowy w postaci jaką jest Aliness maślan sodu może być stosowany przez vegan. Nie zawiera glutenu co ma znaczenie dla osób chorych na celiakię i nie ma w składzie barwników. Pozwala to stosować go nawet u tak wrażliwej grupy osób jak veganie czy właśnie osoby cierpiące na celiakię, dla których inne preparaty nie są wskazane.

Źródła:
1. "Kwas masłowy w chorobach jelit", https://swiatlekarza.pl/kwas-maslowy-w-chorobach-jelit/, dostęp: 17.12.2020 r.
2. "Maślan sodu (kwas masłowy) - co to jest, działanie, dawkowanie - DrNatural.pl", https://drnatural.pl/maslan-sodu-kwas-maslowy-co-to-jest-dzialanie-dawkowanie-drnaturalpl, dostęp: 17.12.2020 r.

Promocje
MEDICA HERBS Kwas Hialuronowy 40 kaps.
MEDICA HERBS Kwas Hialuronowy 40 kaps.

17,75 zł

Cena regularna: 23,61 zł

Najniższa cena: 18,60 zł
OSTROVIT Ekstrakt z Ashwagandhy W Proszku 100 g
OSTROVIT Ekstrakt z Ashwagandhy W Proszku 100 g

25,71 zł

Cena regularna: 30,28 zł

Najniższa cena: 27,17 zł
szt.
SWANSON Rdest Wielokwiatowy 60 kaps.
SWANSON Rdest Wielokwiatowy 60 kaps.

17,29 zł

Cena regularna: 18,83 zł

Najniższa cena: 18,27 zł
szt.
MEDVERITA Prolina 500 mg 50 kaps.
MEDVERITA Prolina 500 mg 50 kaps.

14,58 zł

Cena regularna: 16,78 zł

Najniższa cena: 15,41 zł
SWANSON BioCosanol Polikosanol 20 mg 60 kaps.
SWANSON BioCosanol Polikosanol 20 mg 60 kaps.

30,60 zł

Cena regularna: 33,33 zł

Najniższa cena: 32,34 zł
szt.
MEDVERITA Laktoferyna + Dzika Róża 120 kaps.
MEDVERITA Laktoferyna + Dzika Róża 120 kaps.

55,23 zł

Cena regularna: 68,89 zł

Najniższa cena: 58,38 zł
Bestsellery
CHEMWORLD Płyn Lugola 5% 100 ml
CHEMWORLD Płyn Lugola 5% 100 ml

58,90 zł

szt.
IODICA Naturalny Koncentrat Jodu 100 ml
IODICA Naturalny Koncentrat Jodu 100 ml

54,87 zł

Cena regularna: 58,95 zł

Najniższa cena: 54,43 zł
MEDICA HERBS Kurkuma + Piperyna 60 kaps.
MEDICA HERBS Kurkuma + Piperyna 60 kaps.

12,22 zł

Cena regularna: 15,72 zł

Najniższa cena: 12,81 zł
szt.
Holder do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium