biostima.pl

Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj naturalnych produktów
Menu

Dlaczego Biostima?

Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
 • od
  do
Nowość
Promocja

Nie zapomnij użyć kodu RABAT10 dla ekstra rabatu! 🎁

Kup w przeciągu:

Ubiquinol

UbichinoL jest nieutlenioną, aktywną postacią koenzymu Q10 – składnika występującego w każdej komórce organizmu człowieka. W takiej formie jest on najłatwiej absorbowany. Koenzym Q10 jest silnym przeciwutleniaczem, który neutralizuje szkodliwe wolne rodniki. Jego poziom zaczyna spadać już po 35. roku życia, dlatego warto go wtedy suplementować. Polecany jest w szczególności dla osób przemęczonych, zestresowanych, ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi. W sklepie Biostima znajdziesz najwyższej jakości suplementy diety zawierające ubichinoL – kup teraz i zadbaj o zdrowie!

BEST LAB BestLife 60 kaps. BEST LAB BestLife 60 kaps.
Producent: Best Lab
Cena:

179,00 zł

szt.
zobacz więcej
SWANSON Ubiquinol 100 mg 60 kaps. SWANSON Ubiquinol 100 mg 60 kaps.
Producent: Swanson
Cena:

164,62 zł

Cena regularna: 179,34 zł

Najniższa cena: 164,62 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!
SWANSON Ubiquinol 200 mg 30 kaps. SWANSON Ubiquinol 200 mg 30 kaps.
Producent: Swanson
Cena:

163,62 zł

Cena regularna: 178,25 zł

Najniższa cena: 172,93 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!
SWANSON Ubiquinol 60 kaps. SWANSON Ubiquinol 60 kaps.
Producent: Swanson
Cena:

84,69 zł

Cena regularna: 90,33 zł

Najniższa cena: 89,51 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja!

Ubiquinol – czym cechuje się aktywna forma koenzymu Q10?

Koenzym Q10 jest niezbędną substancją dla organizmu człowieka. Występuje on w dwóch postaciach – ubichinonu oraz ubiquinolu, określanego także jako ubichinol czy ubichinoL. Czym wyróżnia się ubiquinol stosowany jako suplement diety?

Ubiquinol – co to jest?

Ubiquinol jest nieutlenioną postacią koenzymu Q10. Koenzym ten jest obecny jest we wszystkich komórkach ciała człowieka i ma on bardzo duże znaczenie dla jego prawidłowego funkcjonowania, między innymi dla pracy komórek oraz ochrony przed stresem oksydacyjnym.

Często koenzym Q10 jest porównywany do witaminy, natomiast nie jest on zaliczany do tej kategorii, ponieważ w niewielkich ilościach jest wytwarzany przez ludzki organizm. Niekiedy określa się go jako witamina Q.

Związek ten w dużych ilościach występuje zwłaszcza u osób młodych, natomiast jego ilość maleje wraz z postępem wieku. Właśnie dlatego u osób po 30 roku życia stężenie koenzymu Q10 w tkankach jest już znacznie mniejsze, co przekłada się również na przyspieszone procesy starzeniowe.

Charakterystyczną cechą koenzymu Q10 jest jego rozpuszczalność w tłuszczach, dlatego suplementy diety z tym związkiem często mają postać kapsułek z olejem.

Czym różnią się ubiquinol oraz ubichinon?

Ubiquinol oraz ubichinon to dwie różne postaci koenzymu Q10. Czym różnią się one między sobą?

Ubichinion jest nieaktywną, utlenioną formą koenzymu Q10, która musi być przekształcona w aktywny biologicznie ubiquinol. Przekłada się to na jego gorszą przyswajalność.

Z kolei ubiquinol jest aktywną, zredukowaną postacią tego koenzymu, która nie wymaga już przekształcania przez organizm, dlatego charakteryzuje się ona efektywniejszym działaniem.

Wobec tego suplementy diety zawierające ubiquinol są lepszym wyborem od tych, w których znajduje się ubichinon.

Jakie są źródła koenzymu Q10?

Koenzym Q10 jest wytwarzany w niewielkich ilościach w ciele człowieka i jest on magazynowany w jego narządach, między innymi w mięśniach, wątrobie, sercu, mózgu, nerkach.

Związek ten występuje również w produktach spożywczych, głównie pochodzenia zwierzęcego.

Najbogatszymi źródłami koenzymu Q10 są:

 • Mięsa, w tym wieprzowina, wołowina, drób,
 • Podroby, przede wszystkim wątroba oraz serce,
 • Ryby, głównie łosoś i tuńczyk.

Mniejsza ilość tego koenzymu występuje w warzywach, orzechach, produktach pełnoziarnistych, owocach.

Do źródeł tego koenzymu zaliczane są również suplementy diety, które mogą zawierać zarówno ubichinol, jak i ubichinon.

Właściwości ubiquinolu

Koenzym Q10 jest bardzo istotnym związkiem dla organizmu człowieka, który działa już na poziomie komórkowym i wpływa na wszystkie jego narządy i układy.

Główne właściwości ubiquinolu:

 • Wykazuje właściwości antyoksydacyjne – przeciwutleniające, dlatego chroni przed szkodliwymi wolnymi rodnikami,
 • Ma działanie przeciwzapalne,
 • Bierze udział w procesach metabolicznych,
 • Ma działanie neurochronne – chroni układ nerwowy,
 • Wspomaga działanie układu krążeniowego,
 • Pomaga w regulowaniu poziomu glukozy (cukru) we krwi,
 • Redukuje nadmierne osłabienie, zmęczenie,
 • Korzystnie wpływa na jakość nasienia u mężczyzn.

Prezentowane przez ubiquinol właściwości powodują, że jest to związek bardzo korzystny dla organizmu człowieka.

Ubiquinol – na co pomaga?

Stosowanie suplementów diety zawierających ubiquinol może być bardzo dobrym wyborem w poniższych przypadkach:

Nadciśnienie tętnicze

Suplementy zawierające w składzie ubichinol są rekomendowane dla osób z problemem nadciśnienia tętniczego. Według badań naukowych pomaga on w redukowaniu nadmiernego ciśnienia krwi, zarówno skurczowego, jak i rozkurczowego. Dzięki temu mogą one obniżać ryzyko chorób układu krążenia, takich jak zawały serca, udary mózgu.

Nadmiar cholesterolu i trójglicerydów

Ubiquinol korzystnie wpływa na profil lipidowy, pomagając w obniżeniu nadmiaru lipidów, w tym cholesterolu i trójglicerydów. W ten sposób redukuje on ryzyko miażdżycy naczyń krwionośnych oraz wynikających z niej schorzeń – niewydolności krążeniowej, choroby wieńcowej serca, zawałów, udarów.

Cukrzyca

Suplementacja ubiquinolem może również pomóc osobom z cukrzycą typu 2. Według badań w pomaga on w redukowaniu poziomu glukozy na czczo, a także redukuje poziom hemoglobiny glikowanej.

Zespół metaboliczny

Koenzym Q10 może być bardzo dobrym dodatkiem do diety osób z zespołem metabolicznym, czyli nadmiernym ciśnieniem krwi, insulinoopornością i podwyższonym poziomem cukru we krwi.

Stres oksydacyjny

Ze względu na silne działanie antyoksydacyjne suplementy z ubiquinolem rekomendowane są dla osób, którym zależy na ochronie przed wolnymi rodnikami. To związki, które przyczyniają się do uszkodzeń komórek oraz wielu chorób cywilizacyjnych, a także przyspieszają procesy starzeniowe. Stosowanie takich preparatów pomaga w ochronie przed stresem oksydacyjnym wywołanym przez wolne rodniki.

Migrenowe bóle głowy

Stosowanie koenzymu Q10 u osób cierpiących z powodu migrenowych bólów głowy może powodować zmniejszenie częstotliwości ich występowania. Badania na jego temat nie wykazały jednak znacznej redukcji czasu trwania czy nasilenia migren.

Poprawa płodności u mężczyzn

Suplementowanie ubiquinolu może być bardzo korzystne dla mężczyzn z problemami z płodnością. Może on poprawiać parametry spermy, między innymi powoduje zwiększoną liczbę oraz ruchliwość plemników.

Uprawianie sportów

Wykazywane przez ubiquinol działanie powoduje, że jest on rekomendowany dla osób uprawiających sporty. Wspomaga on działanie mięśni, redukuje przemęczenie i dodaje energii, dlatego jest często wybieranym suplementem przez sportowców.

Jak stosować ubiquinol?

Aby zadbać o odpowiednią ilość ubiquinolu w organizmie, warto sięgnąć po suplementy diety z tym związkiem.

Dla optymalnego wchłaniania ubiquinol powinno się stosować w obecności tłuszczów, ponieważ jest on związkiem rozpuszczalnym w tłuszczach. Rekomenduje się również przyjmowanie go razem z posiłkiem.

Dawkowanie ubiquinolu

Najczęściej zalecana dzienna dawka koenzymu Q10 w formie ubichinolu to 100 mg lub 200 mg.

Ubiquinol – skutki uboczne i przeciwwskazania

Skutki uboczne są rzadkie i wynikają one głównie z nadwrażliwości na składniki znajdujące się w suplemencie. Może on powodować wtedy problemy z układem pokarmowym, na przykład biegunkę, nudności, bóle brzucha, a także bóle i zawroty głowy.

Suplementy diety zawierające ubiquinol nie są rekomendowane dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dla dzieci.

Jak wybrać najlepszy ubiquinol?

Przy wyborze suplementów z koenzymem Q10 warto zdecydować się na preparat zawierający w składzie aktywną formę tego związku, czyli ubiquinol.

Obecnie na rynku znajduje się wiele preparatów zawierających ubiquinol – Swanson oraz Aliness to dwaj popularni producenci tego typu suplementów. W ich preparatach znajduje się ubiquinol Kaneka określany jako ubiquinoL.

Kaneka to japońska firma, która opracowała opatentowaną, naturalną i aktywną formę koenzymu Q10 w formie ubiquinolu.

Ubiquinol – cena suplementów

Suplementy zawierające w składzie ubiquinol mają dość wysokie ceny ze względu na koszty produkcji tego składnika.

Za opakowanie zawierające 60 kapsułek o dawce 100 mg ubiquinolu w formie opatentowanej przez firmę Kaneka należy zapłacić około 160-180 złotych.

Źródła:
1. Frei, Balz, Mike C. Kim, and Bruce N. Ames. "Ubiquinol-10 is an effective lipid-soluble antioxidant at physiological concentrations." Proceedings of the National Academy of Sciences 87.12 (1990): 4879-4883.
2. F L Rosenfeldt i wsp.: "Coenzyme Q10 in the treatment of hypertension: a meta-analysis of the clinical trials". J Hum Hypertens, 2007, 21(4), 297-306.
3. Nasrin Sharifi, Reza Tabrizi, Mahmood Moosazadeh, Naghmeh Mirhosseini, Kamran B. Lankarani, Maryam Akbari, Maryam Chamani, Fariba Kolahdooz and Zatollah Asemi, "The Effects of Coenzyme Q10 Supplementation on Lipid Profiles Among Patients with Metabolic Diseases: A Systematic Review and Meta-analysis of Randomized Controlled Trials", Curr Pharm Des. 2018;24(23):2729-2742.
4. Shi-Ying Zhang, Kai-Lin Yang, Liu-Ting Zeng, Xiao-He Wu, Hui-Yong Huang, „Effectiveness of Coenzyme Q10 Supplementation for Type 2 Diabetes Mellitus: A Systematic Review and Meta-Analysis”, Int J Endocrinol. 2018 Sep 16;2018:6484839.
5. Mohammad Parohan i wsp.: „Effect of coenzyme Q10 supplementation on clinical features of migraine: a systematic review and dose-response meta-analysis of randomized controlled trials”. Nutr Neurosci, 2020, 23(11), 868-875.
6. Rafael Lafuente i wsp.: „Coenzyme Q10 and male infertility: a meta-analysis”. J Assist Reprod Genet, 2013, 30(9), 1147-56.

Promocje
SWANSON L-Tryptofan 500 mg 60 kaps.
SWANSON L-Tryptofan 500 mg 60 kaps.

26,19 zł

Cena regularna: 28,53 zł

Najniższa cena: 27,68 zł
szt.
MEDICA HERBS Gorzknik Kanadyjski 60 kaps.
MEDICA HERBS Gorzknik Kanadyjski 60 kaps.

27,61 zł

Cena regularna: 35,51 zł

Najniższa cena: 28,94 zł
szt.
MEDICA HERBS Kora Wierzby 60 kaps.
MEDICA HERBS Kora Wierzby 60 kaps.

20,12 zł

Cena regularna: 25,86 zł

Najniższa cena: 21,08 zł
szt.
MYVITA MSM 500 mg 250 tab.
MYVITA MSM 500 mg 250 tab.

33,48 zł

Cena regularna: 36,72 zł

Najniższa cena: 35,10 zł
szt.
SWANSON Kurkuma Bromelina 60 kaps.
SWANSON Kurkuma Bromelina 60 kaps.

29,80 zł

Cena regularna: 32,46 zł

Najniższa cena: 33,01 zł
szt.
MYVITA Spray Na Gardło 50 ml
MYVITA Spray Na Gardło 50 ml

33,35 zł

Cena regularna: 36,58 zł

Najniższa cena: 30,32 zł
szt.
Bestsellery
CHEMWORLD Płyn Lugola 5% 100 ml
CHEMWORLD Płyn Lugola 5% 100 ml

58,90 zł

szt.
IODICA Naturalny Koncentrat Jodu 100 ml
IODICA Naturalny Koncentrat Jodu 100 ml

54,87 zł

Cena regularna: 58,95 zł

Najniższa cena: 54,43 zł
MEDICA HERBS Kurkuma + Piperyna 60 kaps.
MEDICA HERBS Kurkuma + Piperyna 60 kaps.

12,22 zł

Cena regularna: 15,72 zł

Najniższa cena: 12,81 zł
szt.
Holder do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium